באו נשתף פעולה

מידע לאנשי טיפול, ארגונים ועמותות המשרטים ומטפלים בנפגעי טראומה מורכבת

כמנחת יוגה רגישה לטראומה, אני תומכת באופן ישיר בעבודתם של מטפלים בטראומה בישראל על ידי הכנסת הגוף לנוף הטיפולי.

המומחיות שלי היא בהעצמת מתמודדי טראומה מורכבת להתנסות בבטחה בגופם, מה שתורם ישירות להחלמה ולתהליך הטיפולי. אני משתפת פעולה לעתים קרובות עם ארגונים לבריאות הנפש ועמותות המקדמות את רווחתן של אוכלוסיות המתמודדות עם טראומה, ומוסיפה ערך לעבודתן והמשימה החשובה שלהן.

כיצד עובדת יוגה רגישה לטראומה תורמת לתהליך הטיפול?

יוגה רגישה לטראומה (ספציפית Trauma Center, Trauma Sensitive Yoga) היא התערבות ייחודית מהבסיס מעלה שפותחה על מנת לספק הזדמנויות בטוחות פסיכולוגית למתמודדי טראומה מורכבת להבחין, לעסוק ולקיים אינטראקציה עם גופם באמצעות תנוחות יוגה. שיטה זו פותחה ב-Trauma Center at the Justice Resource Institute in Boston, MA , ובשנת 2017 הוכרה רשמית טיפול משלים מבוסס ראיות.

בניגוד למודלים סומטיים אחרים, אין דגש על עיבוד זיכרונות טראומטיים, פרשנות או מעורבות ביצירת משמעות בחוויות הטראומאטיות. במקום זאת, כמנחה, אני משתפת פעולה עם המטופלים באופן שמרגיש להם נוח ונגיש בגופם. יחד אנו משתמשים בתנוחות יוגה שונות כהזדמנויות לתרגול קבלת החלטות ופעולה על פיהן, מודעות ה-interoception, ובטיחות בין-יחסים.

הרוב הגדול ​מהמטופלים שלי מגעיים אליי דרך הפניות מקצועיות ע״י מטפליהם.

Who have I worked with?

להלן רשימה חלקית של ארגונים, מרכזי טיפול, עמותות וכנסים מקצועיים שעמם שיתפתי פעולה על מנת לספק יוגה רגישה לטראומה למטופלהם, סדנאות והרצאות.

© 2020 Rachel Oren - Trauma Sensitive Yoga.